Koberce

Koberce budú vždy patriť medzi najteplejšie, najútulnejšie, najtichšie  a najkomfortnejšie podlahové krytiny. Ich kvalita závisí najmä od kvality použitého vlákna /100% PA- polyamid patrí medzi najtrvácnejšie/. Dodávajú sa vo forme rolí rôznych šírok /najčastejšie 2,3, 4 a 5metrových/ štvorcov /vačšinou 50*50 cm/ alebo najnovším trendom je forma dielcov /napr.25*100cm/. Štvorce a dielce umožňujú vytvárať v priestore zaujímavé vzory bez zbytočného navýšenia požadovaného množstva /stratného/ ako je to u rolí , kde sa treba prispôsobiť ich šírkam.

 

Koberce vo štvorcoch a dielcoch maju aj značné množstvo iných výhod  : jednoduchšia manipulácia /vynášanie rolí na poschodia cez úzke schodištia je niekedy komplikovane/, menší odpad /nie ste limitovaný širkou koberca a jeho smerom/ ,rýchla oprava pośkodenia /bez nutnosti odborníka si vymeníte poškodený štvorec za nový/, jednoduché a lacné vytváranie zaujímavých farebných kombinácií /objednate si krabice rôznych farieb a vytvárate vzor/ a nikdy sa  nevlnia , lebo majú pevný tvrdý podklad. Ich jedinou nevýhodou voči metrážnym kobercom je ich cena - sú drahšie:)

Našim favoritom je koberec FLOTEX od firmy FORBO ,  nazývaný aj ZAMATOVÝ VINYL. Je to najodolnejšia textilná krytina na trhu a okrem iných vlastností je aj vodeoodolná. Stretnúť ste sa s ním mohli na medzinárodných letiskách, v lyžiarskych strediskách, univerzitách, obchodných domoch a v iných namáhaných priestoroch na celom svete.
Ponúkame aj kobercové krytiny popredných svetových výrobcov: DESSO,MILLIKEN, MODULYSS, GERFLOR, BALTA, IVC  a iné.