Vinylové a kompozitné podlahy

Vinylové podlahy už dávno nie su novinkou na trhu , ale získali si pevné postavenie, ktoré si každoročnými inováciami aj udržiavajú. Ich hlavnými výhodami je vodeodolnosť a vynikajúci prestup tepla, čo ocenia majitelia podlahového vykurovania.

Poznáme vinyly v roliach a vinyly v dielcoch /štvorce, obdĺžniky, lamely/. Podľa typu montáže sa tie v dielcoch delia na lepené a zámkové /klik, alebo puzzle systém/ .Kedže vinylové klikové podlahy nie sú na trhu tak dlho ako ich konkurenti /drevené, laminátové/, všetci výrobcovia ich neustále zdokonaľujú a snažia sa hlavne zvýšiť ich rozmerovú stabilitu a znížiť ich reakciu na teplo /či už z podlahového kúrenia,  alebo z okien a balkónov/. To sa podarilo s typom rigidného/kompozitného vinylu.  O čo vlastne ide? Ide o zámkový typ podlahy, ktorá sa vyznačuje tuhým kompozitným/rigidným jadrom, ktoré neobsahuje zmäkčovadlá ale viac plnidiel napr. minerálne látky ako vápenec alebo kremík, alebo typ WPC, ktorý obsahuje drevené vlákna.Toto zloženie zaručuje pevnú a stabilnú konštrukciu .Tým sa predchadza kopírovaniu nerovností podkladu, podlaha "menej pracuje"  a preto je táto podlahovina ideálne na renovácie bez nutnosti vyrovnávať podklad. Vo väčšine prípadov je jej súčasťou aj podložka, ktoré ma akustické a tepelnoizolačné vlastnosti. 

Stálicou na "vinylovom trhu" je aj firma GERFLOR so svojim vinylom v roliach s patentovanou textilnou podložkou /HQR, TEXLINE/. Ide o vinyl dodávaný v rôznych šírkach /2,3 a 4m/, ktorý vďaka uvedenej podložke nepotrebuje nutne vyrovnanie podkladu a ani celoplošné lepenie /vid. dole katalog "VINYLY S PODLOŽKOU"

V našej ponuke nájdete vinyl aj rigid značiek: PERGO, TARKETT,GERFLOR,FORBO.

V Júli 2023 predstaví PERGO  nové kolekcie kompozitných podláh , ktoré budú s integrovanou podložkou. Nebude chýbať ani typ herringbone = "stromček", vodotesný zámok a doživotná záruka je naďalej samozrejmosťou.

Navrhnite si Vašu podlahu v interaktívnom priestore:

Gerflor interaktívny priestor kliknite tu  

Tarkett interaktívny priestor kliknite tu