Články

Zvislé a vodorovné lišty

Krásu nachádzame v detailoch. To platí aj pre vytvorenie harmónie podlahy a rôznych doplnkov. Množstvo prvkov, ktoré slúžia na doplnenie štýlového designu podlahy, vám ponúkame v niekoľkých variáciách.

Trik pre štýlovú podlahu

Drevo je prírodným materiálom, ktorý si vyžaduje osobitnú pozornosť. Dôraz pri inštalácii drevenej podlahy je potrebné klásť na určité priestory - dilatačné škáry. Hlavne medzi okrajom podlahy a prahmi, rôznymi rúrami (ústredné kúrenie), schodmi, krbovými základmi, kamennými podlahami a podobne – približne v pomere 1,5 mm na meter šírky (podlahy), najmenej však 8 -10 mm.

Aby sa pozornosť nevenovala týmto „nutným ozdobám“, dilatačné škáry jednoducho prekryjete zvislými alebo vodorovnými lištami. Nielen, že použijete malý trik na zakrytie škár, ale navyše oživíte vašu podlahu a dodáte jej moderný nádych. Kombinujte sa experimentujte – je to na Vás.

Profily Tarkett Combistar

Jednoduchosť inštalácie a moderný design prechodových profilov Combistar spôsobil jej okamžitú obľúbenosť od uvedenia na trh – je vyhľadávaným inovačným produktom, ktorý umožňuje flexibilitu a harmonické prepojenie profilu s podlahami. Novinkou je povrch z pravej drevenej dyhy.

Použitie: Na pripravený podklad sa priskrutkuje montážna koľajnička. Bezprostredne po tomto úkone môžete na ňu aplikovať profil – nenáročným uchytením.

Dyhované lišty Clipstar

Pre všetkých milovníkov rôznorodosti prinášame možnosť výberu profilu Clipstar, vyznačujúceho sa v prvom rade rozmanitosťou – k dispozícii je veľké množstvo skutočne kvalitných druhov dreva. Takéto prevedenie nie je len estetickou záležitosťou, ale aj bezstarostne inštalovaným artiklom k podlahe.

Použitie: Clipstar je systém fungujúci na princípe úchytiek. Prvý krok zahŕňa montáž úchytiek na steny, druhým a zároveň posledným je rýchle nasadzovanie líšt.

Ďalšie doplnky podláh

Nároční klienti môžu oceniť ponúkaný sortiment rôznych ďalších doplnkov, ktoré podlahu nie len oživia, ale celkovo doplnia elegantný vzhľad interiéru. V ponuke sa momentálne nachádzajú prvotriedne profily, lišty, praktické krytky schodových hrán či trubkové manžety v drevených prevedeniach. Všetky ponúkané doplnky sa výborne hodia k dreveným podlahám „vybaveným“ povrchovou úpravou lakov Proteco lacquer alebo Proteco natura.

Zvislé a vodorovné lišty
Články / Zvislé a vodorovné lišty

Zoznam článkov