Články

Čistenie podlahy

My vieme, ako na to
Ponúkame Vám niekoľko rád, ako udržať vašu podlahu krásnu, lesklú a bez šmúh. Neriskujte! Poraďte sa s odborníkmi a vyhnite sa nepríjemnostiam, ktoré môžu vzniknúť pri neodbornom ošetrovaní Vašej podlahovej krytiny.

Ako odstrániť fľaky?

Všetky škvrny a fľaky by sa mali odstrániť okamžite, kým nevsiaknu do podlahy. Po odstránení nečistôt, prepláchnite vodou. Odtlačky, respektíve šmuhy od opätkov sa môžu obrúsiť jemným brúsnym papierom.

DRUH ŠKVRNY PROSTRIEDKY NA ODSTRÁNENIE
Ovocie, ovocné nápoje, šľahačka, víno, pivo, mlieko Čistiaci prostriedok na podlahu s prídavkom čpavku (ak je potrebné)
Preklepový papier, páska do písacieho stroja, atrament, náplň z guľôčkového pera, rúž Metylovaný lieh
Čokoláda, káva, čaj, olej, decht, mastnota Čistiace prostriedky na podlahu alebo petroleum
Krém na topánky, šmuhy od topánok Biely alebo červený nylonový kotúč
Krv Studená voda s prídavkom čpavku
Škvrny od sadzí Čistiaci prostriedok na podlahu s prídavkom kyseliny oxalovej (ak je potrebné)

Homogénne podlahové krytiny

Podlahové krytiny skupiny IQ si nevyžadujú špeciálnu starostlivosť, pretože sú nenáročné na čistenie a údržbu. Pre bližšie informácie ohľadom ošetrovania a postupu čistenia pre pružné podlahové krytiny Toro EL a Granit AS si prečítajte návod výrobcu (pre krytiny skupiny IQ).

Pre všeobecné postupy čistenia podlahových krytín skupiny PLUS (Somplan AS) si prečítajte návody na ošetrenie pružných podlahových krytín PLUS.

Vodivé a antistatické podlahy

Pri vodivých a antistatických podlahových krytinách Toro EL, Granit AS a Somplan AS sa nedoporučuje aplikácia povrchového filmu, ktorý ovplyvňuje alebo by mohol prekaziť elektrickú vodivosť či rozptyľovacie schopnosti materiálu. Z tohto dôvodu nie sú tieto typy podlahových krytín ošetrené vrstvou PUR (Toro EL sa od januára 2004 vyrába už aj s vodivou povrchovou úpravou PUR – výnimka sa pre ne nevzťahuje).

V prípade, ak by sa takáto povrchová úprava musela vykonať, kontaktujte prosím, výrobcu. Ten vám poradí, aký presný spôsob aplikácie, a aký druh špeciálneho prostriedku by ste mali použiť. Spomínaná úprava sa aplikuje však vtedy, keď metóda suchého preleštenia z rôznych dôvodov nie je postačujúca.
V prípade záujmu o bližšie informácie Vám môžeme zaslať ponuku na doporučené čistiace a ochranné prostriedky firmou Tarkett.

UPOZORNENIE

  • Benzén, toluén, acetón, trichlóretylén, karbontetrachloridové rozpúšťadlá, olejové vosky a abrazívne prášky výrazne poškodzujú vinylové podlahy.
  • V prípade, ak vozíky alebo iné dopravníky s čiernymi gumenými kolesami stoja na podlahe dlhšiu dobu, môžu zanechať stopy v podobe škvŕn. Takisto gumené podložky pod nábytkom môžu zanechať trvalé sfarbenie, a preto by sa mali odstrániť alebo podložiť. Odporúčajú sa podložky z nehrdzavejúcej ocele.

Štrk a piesok majú abrazívne účinky, teda podlahu takisto poškodzujú.

Čistenie podlahy

Zoznam článkov