Články

Ochranca vašej podlahy - lak Proteco

Doprajte svojim parketám prvotriednu starostlivosť v podobe toho najodolnejšieho prostriedku na povrchovú úpravu. Špeciálne vyvinuté laky Proteco sú skutočne extrémne odolnými a chránia podlahu proti poškrabaniu a inému znehodnocovaniu.

Tajomstvo krásnej a trvácnej podlahovej krytiny spočíva v jej ošetrení dvojnásobne tvrdenými lakmi Proteco lacquerProteco natura. Tie nielenže dodávajú produktom schopnosť odolávať nástrahám všedného dňa, ako je neustály pohyb a zaťažovanie podlahy umiestnenej v interiéroch, ale nezabúda ani na hlavný zmysel inštalácie drevených parkiet – vytvorenie príjemnej atmosféry vďaka prírodnému materiálu. Užívajte si krásu dreva po celé roky!

Zaujímavou alternatívou lesklého prevedenia Proteco lacquer je matný variant laku Proteco natura. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou proti poškodeniu spôsobenému opotrebovaním, tlakom, škrabancami alebo ryhami od nábytku. Jeho doménou sa stala najmä schopnosť zachovávať prirodzenú farbu a vzhľad „pravého“ dreva, ktoré sa stáva čoraz vyhľadávanejším artiklom nie len do domácností, domov a víkendových chát, ale aj do kancelárskych priestorov. Dokonalý vzhľad drevených parkiet dodáva lak Proteco natura, pričom ponecháva podlahe prirodzenosť a jedinečnosť – presne tak, ako to býva u olejovaných podláh.

Skúška podľa Tabera

Skúška podľa Tabera je používaná ako jedna z metód pri testovaní odolnosti rôznych povrchových úprav podlahy proti opotrebovaniu. Spočíva v tom, že sa kúsok lakovanej podlahy uchytí na otáčajúcu sa doštičku, ktorá je zároveň vystavená účinkom šmirgľových zŕn. Počet otáčok, potrebných na prebrúsenie lakovej vrstvy sa berie ako merítko odolnosti aplikovaného laku. Pochopiteľne, čím väčší je počet otáčok, tým je vyššia spomínaná schopnosť laku odolávať nepriaznivým vplyvom.

V prípade lakov Proteco laquerProteco natura je potrebných až neuveriteľných 7000 otočiek na jednom mieste, kým sa prebrúsi nanesená vrstva laku.

Ochranca vašej podlahy - lak Proteco

Zoznam článkov